ייעוץ ארגוני-ניהולי לעסקים בבעלות משפחתית

בישראל, למעלה מ-50% מהעסקים מוגדרים כמשפחתיים ונכון להיום כמחצית מהם מנוהלים על-ידי צוות משפחתי. עם זאת, הסטטיסטיקה מצביעה כי רק 1/3 מהעסקים ישרדו את בני הדור השני ורק 1/3 מהם, ישרדו את הדור השלישי.
בעסק משפחתי, בני משפחה עובדים ומנהלים יחד עסק בבעלותם, ומתכוונים להורישו לדור הבא. מכאן שהמטרה העיקרית של עסק כזה, הוא שילוב אופטימלי של הכישורים והיכולות, הרצונות, השאיפות ונטיות הלב, של העסק ושל בני המשפחה, תוך איזון ותכנון לטווח ארוך. לא פשוט כלל…
אין ספק כי העסק המשפחתי טומן בחובו פוטנציאל רב עוצמה של צמיחה והרמוניה, אך לצידם מונחים גם לא מעט אתגרים, שבכוחם לבלום הצמיחה במקרה הפחות טוב ואף להזיק לעסק במקרה הגרוע.
לעסק משפחתי נדרשת הבנה של רובד נוסף מעבר לליווי הניהולי-ארגוני הסטנדרטי. שכן, העסק המשפחתי מכיל מורכבות ורגישות אל מול צורך במיסוד תהליכים והגדרת שגרות פורמליים עם חברי המשפחה, בטווח הקצר והארוך, כאחד.
בנוגט אסטרטגיות אנו מלווים עסקים בבעלות משפחתית, במיקוד על  בניית האיזון בין המנגנונים השונים: בעלות, עסק ומשפחה, תוך מיסוד התהליכים, תכנון ארוך טווח וליווי התהליך באופן רגיש ומושכל של העברה בינדורית.
אנו מאמינים שעסק משפחתי הוא  דבר נהדר ונשמח לתרום מניסיוננו להצלחה שלכם… 
מוזמנים ליצור קשר – בטוחה שיהיה מעניין ופורה. נשתמע 🙂